Categoriesمقالات

دوربین مداربسته جدید

دوربین مداربسته جدید

دوربین مداربسته جدید

دوربین مداربسته جدید
دوربین مداربسته جدید

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

وسایل دیجیتال و الکترونیک همواره در حال به روزرسانی هستند و نسخه های جدیدتر، امکانات و قابلیت های بیشتری را ارائه می دهند. در واقع می توان گفت که مدل های جدید این وسایل، نسخه کامل تری نسبت به مدل های قبلی هستند. اگر می خواهید سیستم امنیتی خوبی را برای ساختمان خود نصب کنید پس از دوربین مداربسته جدید استفاده نمایید. بدون شک انتخاب بین دو مدل جدید و قدیمی دوربین مداربسته، ترازو را به سمت مدل جدید پایین می کشد. در این مطلب به بررسی دوربین مداربسته جدید می پردازیم پس با ما همراه باشید.

چرا خرید دوربین مداربسته جدید اهمیت دارد؟

شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که می خواهید به تازگی دوربین مداربسته تهیه کنید. انتخاب دوربین مداربسته از بین صدها مدل موجود در بازار کمی سخت است. فرض کنید که می خواهید گوشی موبایل بخرید، قطعا به سراغ آخرین مدل ها می روید زیرا این گوشی ها مجهز به تکنولوژی جدید تری هستند. برای دوربین مداربسته هم این موضوع صدق می کند. وقتی شما دوربین امنیتی جدیدی داشته باشید، می توانید تا مدت ها از تکنولوژی آن بدون اینکه قدیمی شود، استفاده کنید.

پس می توان جدید بودن تکنولوژی را به عنوان یکی از دلایل اصلی خرید دوربین های مداربسته جدید عنوان کرد. علاوه بر این نواقص مدل های قبلی این دوربین ها در مدل های جدید رفع شده است. قطعا یک کمپانی دوربین های مداربسته، مدل های جدید تولیدات خود را با مشکلات و ایرادات قبلی تولید نمی کند زیرا این موضوع یک امتیاز منفی برای آن برند می شود. با انتخاب دوربین مداربسته جدید می توانید از امکانات به روز این دوربین ها استفاده نمایید و امنیت لازم برای ساختمان را ایجاد کنید.

کاربرد دوربین مداربسته جدید چیست؟  

قطعا ماهیت کاربرد دوربین های مداربسته در مدل های جدید و قدیمی مشابه است زیرا تمامی دوربین های مداربسته به نظارت و کنترل کمک می کنند. شاید با خودتان بگویید پس چه اهمیتی دارد که دوربین های جدیدتری را خریداری کنیم اما بهتر است که دست نگه دارید. دوربین های مداربسته جدید همان کنترل و مدیریت را به صورت آسان تر و با امکانات بیشتری ارائه می دهند. مثلا در دوربین های مداربسته جدید می توانید صدای موجود در محیط را نیز ضبط کنید و یا از طریق شبکه وای فای، اطلاعات دوربین مداربسته ساختمان خود را دریافت نمایید.

با توجه به این موارد، می توان به این نتیجه رسید که خرید یک دوربین امنیتی جدید کاربرد بیشتر و گسترده تری نسبت به مدل های قدیمی دارد. کسانی که در مکان های حساس زندگی می کنند و یا شغل خاصی دارند باید به طور مداوم از سیستم های امنیتی جدید استفاده کنند. این افراد می توانند در بازه های زمانی مشخص، دوربین های مداربسته قبلی را با نوع جدید تعویض نمایند‌.

ویژگی های دوربین مداربسته جدید

برندهای دوربین مداربسته سعی دارند که در این فضای رقابتی، دوربین های خود را با امکانات جدیدی تولید کنند. گاهی وجود یک ویژگی در دوربین مداربسته جدید ، فروش آن را تا چندین برابر افزایش می دهد. در این بخش به بررسی این ویژگی ها می پردازیم پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

۱- قابلیت تشخیص چهره

در بعضی از دوربین های مداربسته این قابلیت وجود دارد که چهره افراد را تشخیص می دهند. در واقع در نرم افزار این دوربین ها از تکنولوژی خاصی استفاده شده است که با الگوریتم های مشخصی به تعیین چهره افراد می پردازد. از این ویژگی دوربین های مداربسته برای تشخیص مجرمان استفاده می شود. در واقع با ارسال اطلاعات به نرم افزار این دوربین ها، خطوط چهره فرد مجرم شناسایی شده و به محض اینکه در یکی از دوربین ها دیده شود، سیستم وی را شناسایی می کند.

در بیشتر موارد این دوربین های جدید را در ورودی ساختمان ها نصب می کنند. برخی از مدل های دوربین های تشخیص چهره، اگر فرد مورد نظر را یکبار مشاهده کنند، آن را در حافظه ذخیره کرده و در دفعات بعدی نیز او را به سرعت تشخیص می دهند. شاید این مورد را در فیلم های پلیسی هم دیده اید که یک مجرم یا سارق به سرعت توسط دوربین های مداربسته شناسایی شده و دستگیر می گردد‌.

۲- قابلیت شمارش افراد

یکی از ویژگی های فوق العاده ای که در دوربین های مداربسته جدید مشاهده می شود، قابلیت شمارش افراد است. با استفاده از این قابلیت تعداد افرادی که در مقابل لنز دوربین ظاهر می شوند شمارش شده و آثار آن ارائه می گردد. هر دوربین مداربسته جدید که مجهز به این تکنولوژی باشد می تواند در فروشگاه ها، ساختمان های تجاری و سازمان های گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد.

فرض کنید که یک فروشگاه بزرگ دارید و می خواهید برای ساعات شلوغی و ساعات کم رفت و آمد، برنامه ریزی داشته باشید. این ویژگی دوربین مداربسته به شما کمک می کند که به آمار مورد نظر دست پیدا کنید. حتی امکان تنظیم دوربین برای شمردن افراد ورودی و خروجی به طور مجزا نیز وجود دارد. بدین شکل می توانید برای زمان های حضور پیک، طرح های فروش، چیدمان و سایر موارد برنامه ریزی کنید.

۳- تشخیص ضربه به دوربین مداربسته

برخی از سارقین برای آنکه بتوانند وارد ساختمان شوند، دوربین های مداربسته را دستکاری می کنند. تولیدکنندگان دوربین مداربسته برای رفع این مشکل، دوربین های مداربسته جدید را با قابلیت تشخیص ضربه تولید کرده اند. این ویژگی باعث می شود که به محض خوردن ضربه به دوربین و یا قرار گرفتن مانعی در جلوی لنز، آلارم دوربین فعال شده و به ساکنین اطلاع رسانی شود.

۴- قابلیت تشخیص نفوذ

از دوربین مداربسته جدید با قابلیت تشخیص نفوذ در مکان های حساس استفاده می شود. با تنظیم کادر این دوربین ها به محض ورود فرد بیگانه و متفرقه به داخل کادر، دوربین آلارم داده و مسئولین مربوطه از مشکل به وجود آمده مطلع می شوند. معمولا از دوربین هایی با این قابلیت ها در مکان های نظامی و امنیتی استفاده می شود. این قابلیت ها در تمامی دوربین ها وجود ندارد و تنها تعداد محدودی از دوربین های مداربسته موجود در بازار به آن مجهز می باشند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *