Categoriesمقالات

فروش دوربین مداربسته

فروش دوربین مداربسته

فروش دوربین مداربسته

امروزه وسایل و دستگاه های مختلفی وجود دارند که امنیت افراد و مکان ها را تامین می کنند. یکی از این دستگاه ها دوربین های مداربسته می باشند. دوربین های مداربسته در انواع گوناگون و با کارکردهای مختلف تولید می شوند و در اماکن مورد استفاده قرار می گیرند. افراد با نصب دوربین های مداربسته در ساختمان، از امنیت آن اطمینان خاطر بیشتری کسب می نمایند. برای خرید دوربین های مداربسته باید اطلاعاتی درباره انواع دوربین ها و ویژگی های آنها داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا با هم فروش دوربین مداربسته و نکات آن را بررسی کنیم.

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین مداربسته وسیله ای است که با هدف ضبط تصاویر در مکان های مختلف خریداری می شود. از دوربین های مداربسته برای نظارت بر افراد یا اشیاء و تامین امنیت شخصی استفاده می گردد. این وسیله در انواع مدل ها و سایزها تولید شده و با توجه به ویژگی هایی که هر یک از آنها دارند در مکان ها و بخش های مختلف نصب می شوند. همانطور که از نام این نوع دوربین پیداست سیگنال آن در مدار بسته توزیع می‌ گردد.

کاربرد دوربین مداربسته در اماکن مختلف

از انواع دوربین های مداربسته در اماکن گوناگون و برای ایجاد امنیت بیشتر، استفاده می کنند. از جمله کاربرد این دوربین ها در اماکنی که نصب می شوند می توان به موارد زیر اشاره نمود.

۱- نظارت ترافیکی

در تمامی شهرها از دوربین های مداربسته در خیابان ها و بزرگراه ها استفاده می شود‌ و از این طریق، تردد خودروها و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی بررسی می شود. فروش دوربین مداربسته و نصب این دوربین ها در خیابان ها و بزرگراه به پلیس کمک کرده تا بتواند در صورت وقوع تصادف، به سرعت از آن حادثه با خبر شده و خود را به محل وقوع حادثه برساند. به همین دلیل کاربرد نظارت ترافیکی دوربین های مداربسته بسیار چشمگیر می باشد.

۲- کنترل وسایل حمل و نقل عمومی

وجود دوربین های مداربسته در وسایل حمل و نقل عمومی سبب عدم بروز حادثه در این وسایل می شود. برای مثال با نصب دوربین ها در وسیله نقلیه ای مانند قطار، راننده قبل از بستن درب ها از نبود اشخاص بین درب اطمینان حاصل می کند. دوربین های مداربسته را در وسایل نقلیه دیگر نیز نصب می کنند.

 ۳- کنترل محیط

با نصب دوربین مداربسته در محیط های شخصی می توان حتی از راه دور نیز از امنیت افراد و مکان ها اطمینان حاصل کرد. دوربین های مداربسته سبب شده تا افراد بتوانند به سادگی از وقایع محیط اطراف خود مطلع شوند.

۴- مراکز صنعتی و خطوط تولید

بدون وجود دوربین های مداربسته در مراکز صنعتی و کارخانه ها، برقراری امنیت این مکان ها کار دشواری است و وجود نیروی انسانی زیادی لازم است. در این مکان ها احتمال خطا، اشتباهات و وقوع اتفاقات غیر منتظره بسیار بالا می باشد و وجود دوربین های مداربسته در تمامی بخش های این اماکن ضروری است. سالانه بخش گسترده ای از فروش دوربین مداربسته، برای ایمنی این مکان ها انجام می شود.

 ۵- نظارت بر عملکرد کارمندان

برای جلوگیری از هرگونه تخلف، اشتباه و همچنین تامین ایمنی کارمندان، کارفرما باید در محیط کار آنها دوربین مداربسته نصب نماید. نصب دوربین مداربسته در بخش هایی مانند رختکن و سرویس بهداشتی ممنوع بوده و فقط باید در بخش هایی که کارمندان کار می کنند، نصب شوند.

۶- مدارس و دیگر محیط های آموزشی

 وجود دوربین های مداربسته در مدارس و دانشگاه ها کاملا ضروری بوده و مسئولان باید در بخش های مختلف این مراکز دوربین مداربسته نصب نمایند. نصب دوربین مداربسته در محیط های آموزشی برای ایجاد امنیت دانش آموزان، عدم سرقت و کنترل بر رفتار آنها انجام می شود. وجود دوربین های مداربسته در مدارس، اولیا و مربیان را از امنیت دانش آموزان، مطمئن می کند.

۷- مکان های تفریحی و ورزشی

بخشی از فروش دوربین مداربسته، برای نصب این وسایل در اماکن تفریحی، ورزشی، مناطق توریستی، باغ ها ورستوران ها انجام می شود. وجود دوربین در این مکان ها سبب اطمینان خاطر بیشتر حاضرین شده زیرا آنها می دانند که در صورت وقوع هر اتفاقی، پلیس با استفاده از تصاویر ضبط شده توسط دوربین ها، اقدام به پیدا کردن مجرمین می کند‌.

۸- نظارت بر پارکینگ ها و انبارها

نصب دوربین های مداربسته در انبارها و پارکینگ ها برای جلوگیری از هرگونه سرقت انجام می شود. دوربین های مداربسته در پارکینگ ها در قسمت ورودی و خروجی نصب شده و بر رفت و آمد خودروها نظارت دارند.

۹- مکان های تاریخی

کشور ایران بناهای تاریخی متنوع و ارزشمندی دارد و این بناها باید به خوبی حفظ شوند. نصب دوربین های مداربسته در این مکان ها باعث حفاظت و ایجاد امنیت از بناهای تاریخی کشورمان می گردد. وجود دوربین ها در مکان های تاریخی از سرقت یا آسیب زدن افراد خرابکار جلوگیری می کند.

۱۰- بیمارستان ها

فروش دوربین مداربسته به مسئولان مربوطه برای نصب آنها در بیمارستان ها و درمانگاه ها لازم و ضروری است. این محیط ها کاملا حساس بوده و کوچکترین سهل انگاری می تواند سبب مرگ افراد شود. مثلا اگر دوربین های مداربسته در بیمارستان ها نصب نشوند، ممکن است افراد سودجو با نقشه وارد اتاق بیماران شده و به آنها آسیب بزنند پس نصب دوربین ها در این مکان ها از اهمیت بالایی برخوردار است‌.

نکات مهم خرید دوربین مداربسته

موارد مختلفی وجود دارد که باید پیش از خرید دوربین مداربسته به آنها توجه داشته باشید. از جمله مهمترین این موارد عبارت هستند از:

       مشخص کردن هدف از خرید دوربین مداربسته

       انتخاب مکان برای نصب دوربین

       انتخاب نوع دوربین مداربسته

       انتخاب برند دوربین مداربسته

       تشخیص دوربین اصل از غیر اصل

       نوع لنز دوربین

       سایز دوربین

       آشنایی با کارکرد دوربین مورد نظر

کلام آخر

همانطور که گفته شد سالانه فروش دوربین مداربسته سبب تامین امنیت بخش ها و مکان های مختلف می شود. اگر می خواهید امنیت خود و اطرافیان را تامین کنید، بهتر است با رعایت نکات خرید دوربین مداربسته، بهترین دوربین ها را برای مکان مورد نظر خود خریداری نمایید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *