Categoriesمقالات

نکات لازم برای نصب دوربین مداربسته

نکات لازم برای نصب دوربین مداربسته

نکات لازم برای نصب دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته کارایی بسیار بالایی دارند. همین امر سبب شده از آن‌ها برای بالا بردن امنیت مراکز مختلف استفاده شود.  اما همانطور که استفاده از این محصولات مهم است نصب درست آنها نیز اهمیت بسیار بالایی دارد.  قطعاً شما نیز قبل از نصب دوربین مداربسته با سوال‌های بسیاری روبرو شده‌اید. مثلا اینکه مکان مناسب برای نصب این دوربین کجاست. سوال‌ها در این زمینه بسیار متنوع هستند. بر همین اساس این محتوا را برای پاسخ به سوال‌های شما تولید کرده‌ایم. اگر شما قصد تهیه دوربین مداربسته مناسب را دارید،  قبل از نصب حتما نکات لازم برای نصب دوربین مداربسته را مطالعه کنید. 

نکات لازم برای نصب دوربین مداربسته

تجهیزات مورد نیاز جهت نصب دوربین مدار بسته

برای نصب دوربین مداربسته به تجهیزاتی نیاز دارید. این تجهیزات معمولاً بر حسب نوع دوربین متفاوت هستند. اما اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم برای نصب و راه‌اندازی سیستم‌های تصویری نظارت یا  دوربین‌های مداربسته به تعدادی دستگاه ذخیره‌کننده نیاز دارید.  تعداد این دستگاه‌ها با توجه به دوربین و ظرفیت کانال‌های دستگاه ضبط متفاوت است. همچنین  حافظه ذخیره‌سازی و کابل‌های ارتباطی نیز نیاز هستند.

 افرادی که وظیفه نصب دوربین مدار بسته را بر عهده دارند و نصاب آن‌ها هستند تعیین می‌کنند که وسایل مورد نیاز برای نصب این دوربین چه مشخصاتی باید داشته باشند. دوربین‌های دیجیتال به تجهیزات دیگری مانند سوئیچ و کابل‌های شبکه نیاز دارند. شما نگرانی بابت تجهیزات مورد نیاز جهت نصب دوربین مداربسته نداشته باشد. زیرا که نصاب‌ها با آگاهی لازم وسایل مورد نیاز را برای شما ذکر خواهند کرد.

مناسب ترین مکان جهت نصب دوربین مدار بسته

اساسی‌ترین دغدغه افرادی که دوربین‌های مداربسته را خریداری می‌کنند این است که مکان مناسب برای نصبت این دوربین‌ها کجاست؟ مکان قرار گیری این محصولات بسیار حائز اهمیت است.  قطعاً اگر شما دوربین را در مکان نامناسب نصب کنید که دید کافی نداشته باشد طبیعتاً خرید آن بی فایده خواهد بود.  عوامل مختلفی تعیین می‌کنند که شما باید دوربین مداربسته را در چه جایی نصب کند. اکنون مناسب‌ترین مکان برای نصب این محصولات را ذکر می‌کنیم.

مکان های پر تردد

اگر قصد نصب این محصولات در ساختمانهای مختلف را دارید بهتر است ابتدا مکان‌های پر تردد را شناسایی کنید. نصب دوربین‌های مداربسته در مکان‌های پرتردد بسیار رایج است.  در این مکان‌ها امکان سرقت بسیار بالاست. درهای ورود و خروج تردد زیادتری دارند. شما می‌توانید این دوربین‌ها در مکان‌های نصب کنید که به درب‌های ورود و خروج دید کامل داشته باشند.

وسایل گران قیمت

اگر شما وسایل گران قیمتی در ساختمان خود نگهداری می‌کنید باید حتما دوربین مداربسته را در جایی نصب کنید که به طور کامل به این وسایل گران قیمت  دید داشته باشد.  نصب این محصولات می‌توانند به میزان قابل‌توجهی امنیت وسایل گران قیمت شما را بالا ببرد. اگر علاقمند هستید که این دوربین‌ها در دید نباشد می‌توانید آن‌ها به صورتی نصب کنید که افراد نتواند به راحتی دوربین را مشاهده کنند.‌

مناسب ترین مکان برای نصب دوربین در منازل و آپارتمان ها

استفاده از این تجهیزات ایمنی به وفور در منازل و آپارتمان‌ها مشاهده می‌شود.  اما امری که بسیار حائز اهمیت است مکان نصب این تجهیزات است.  با توجه به اینکه منازل و آپارتمان‌ها مکان شخصی زندگی هستند باید حتماً دوربین را در  جای مناسب قرار دهید.  درب‌های ورودی،  پارکینگ،  راهرو،  ورودی آسانسور ها و.. بهترین گزینه برای نصب دوربین مداربسته در آپارتمان و منازل به حساب می‌آیند.

بهترین مکان برای نصب دوربین در سازمانها و ادارات

سازمان‌ها و ادارات جزء مکان‌های بسیار پر تردد هستند.  بالا بردن امنیت این مکان‌ها بسیار مهم است.  با توجه ضرورت استفاده از دوربین‌های مداربسته در این ساختمان‌ها نیاز است که حتما آن‌ها را در یک مکان مناسب نصب کنید.  پیشخوان و راهروها، طبقات و محل‌های مراجعه ارباب رجوع، درب‌ها و… گزینه مناسبی برای نصب دوربین مداربسته محسوب می‌شوند.  

نصب دوربین مدار بسته در کارخانه ها

وجود کارکنان بسیار و انجام فعالیت‌های گسترده در  کارخانه‌ها شرایطی را ایجاب می‌کند که حتماً از دوربین‌های مداربسته در این مکان‌ها استفاده شود.  مکان قرارگیری این تجهیزات باید کاملا درست انتخاب شود.  اگر شما به درستی مکانی برای نصب این وسایل در نظر داشته نداشته باشید قطعا استفاده از آن‌ها کارایی ندارد.

 

 شما میتوانید از دوربین مدار بسته در محل استقرار دستگاه‌های کارخانه استفاده کنید. به این صورت قادر خواهید بود به تمام دستگاه‌ها نظارت داشته باشید.  خطوط تولید و انبار دیگر گزینه‌های مناسب برای نصب هستند.  در بعضی از کارخانه‌ها احتمال بروز حادثه برای کارکنان وجود دارد.  شما می‌توانید این محصولات در مکان‌های پرخطر که احتمال بروز حادثه وجود دارد نصب کنید. 

شرایط نصاب دوربین مدار بسته

فردی که نصب دوربین مدار بسته را بر عهده دارد باید شرایط خاصی را دارا باشد.  قطعاً در صورت عدم داشتن این شرایط نمی‌تواند دوربین مداربسته را به درستی نصب کند.  لازم و ضروری است که این فرد مهارت‌های لازم و آموزش‌های کافی را دیده باشد.  همچنین نصاب دوربین مداربسته باید مجوز از اصناف و اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیر کنندگان تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی داشته باشد. توجه داشته باشید که داشتن این مجوز الزامی است.

مدت زمان مورد نیاز برای نصب دوربین مدار بسته

یکی از سوال‌های بسیار رایج که افراد در نصف دوربین مداربسته دارند این است که چه مدت زمان برای نصب این دوربین‌ها کافی است.  به طور دقیق نمی‌توان بیان کرد که جای گذاری این دوربین‌ها چه زمانی به پایان خواهد رسید.  زیرا که نصب و جایگذاری این محصولات به عوامل مختلفی بستگی دارد.  از جمله این عوامل می‌توان به متراژ پروژه،  تعداد دوربین‌ها،  ارتفاع،  راههای کابل کشی و.. اشاره کرد.  قطعا اگر متراژ پروژه شما زیاد باشد و به دوربین‌های زیادی نیاز داشته باشید مدت زمان نصب بیشتر خواهد بود.  اما لازم نیست نگران باشید زیرا که این مدت زمان آنقدر نیست که کارهای شما را مختل کند.

هزینه نصب دوربین مداربسته

 

هزینه نصب دوربین مداربسته با توجه به نوع دوربین،  مکان نصب و عوامل مختلف دیگری تعیین می‌شود.  پس به طور دقیق نمی‌توان بیان کرد که چقدر هزینه برای نصب دوربین‌ها باید در نظر داشته باشید. قبل از نصب ابتدا بهتر است از هزینه‌های آن مطلع شوید. 

مکان نصب دوربین مداربسته

سخن پایانی

به همان اندازه که خرید دوربین مداربسته اهمیت دارد نصب درست آن نیز حائز اهمیت است.  قطعا اگر این محصول به درستی نصب نشود کارآیی و عملکردها خوبی از خود نشان نخواهد داد. در همین راستا از افراد ماهر و کاربلد برای نصب این محصول کمک بگیرید. مراکز فراوانی وجود دارد که در زمینه نصب دوربین مداربسته فعالیت می‌کنند. شما می‌توانید از این مراکز معتبر بهره بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *