Categoriesمقالات

نکات مهم خرید دوربین مداربسته

نکات مهم خرید دوربین مداربسته

نکات مهم خرید دوربین مداربسته

نکات مهم خرید دوربین مداربسته

این روزها افراد تلاش می کنند که ایمنی خانه و محل کار خود را افزایش دهند. تامین امنیت محیط های گوناگون با وسایل متفاوتی اعم از دزدگیر و دوربین مداربسته انجام می شود. امروزه تنوع دوربین های مداربسته بسیار زیاد بوده و افراد در هنگام خرید این دوربین ها دچار سردرگمی می گردند. برای انتخاب بهترین دوربین برای مکان مورد نظر، بهتر است قبل از خرید به‌ نکاتی توجه داشته باشید. در ادامه نکات مهم خرید دوربین مداربسته را با هم بررسی می کنیم.

دوربین مداربسته چیست؟

دوربین های مداربسته جزو معروف ترین و پرکاربرد ترین دوربین ها در دنیای امروز به شمار می روند. این دوربین ها معمولا در مکان های داخلی و خارجی و برای نظارت  و ضبط تصاویر به کار برده می شوند. این دوربین های مداربسته برای نخستین بار توسط مهندس آلمانی که والتر نام داشت، اختراع شدند. اولین دوربین مداربسته در سال ۱۹۱۳ در آمریکا رونمایی شد. دوربین های مداربسته به دسته های مختلف دوربین های دیجیتال، تحت شبکه و آنالوگ تقسیم می شوند.

قبل از خرید دوربین مداربسته به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

به دلیل حساسیت بالای تامین امنیت افراد، در هنگام خرید دوربین مداربسته باید با دقت بیشتری عمل کنید. برای اینکه بتوانید بهترین و کاربردی ترین دوربین مداربسته را انتخاب و خریداری نمایید، موارد زیر را از دست ندهید.

۱- تعیین هدف

برای خرید دوربین مداربسته قبل از هر اقدامی باید ابتدا هدف خود را از خرید این وسیله مشخص کنید. به طور کلی افراد از دوربین های مداربسته یا برای تامین امنیت و یا برای نظارت استفاده می کنند. شما باید مشخص کنید هدفتان از خرید دوربین مدار بسته کدام یک از این موارد است.

آیا می خواهید از دوربین مداربسته برای فراهم کردن امنیت محل و پیشگیری و پیگرد جرم ها استفاده کنید و یا اینکه قصد دارید با استفاده از آن بر روی افراد یا تجهیزاتی نظارت داشته باشید. پس می توان گفت که تعیین هدف یکی از نکات مهم خرید دوربین مداربسته به شمار می رود.

۲- تشخیص بهترین محل برای نصب دوربین

پس از تعیین هدف خود از خرید دوربین مداربسته، باید مشخص کنید که از این دوربین ها می خواهید در کجاها استفاده کنید. برای این کار باید محل هایی که فکر می کنید رفت و آمد در آنجا بیشتر است را انتخاب کنید. درب های ورودی، پارکینگ ها و راهروها از جمله بهترین مکان ها برای نصب دوربین مداربسته می باشند.

۳- انتخاب نوع دوربین مداربسته

همانطور که پیش از این گفته شد به طور کلی دوربین های مداربسته به سه دسته دوربین های مداربسته آنالوگ، تحت شبکه و دیجیتال تقسیم می شوند. هر یک از این دوربین ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند و شما باید بر اساس نیاز و بودجه مورد نظرتان یکی از این دوربین ها را انتخاب نمایید. به طور معمول دوربین های مدار بسته به خاطر عوامل زیر در دسته های مختلف قرار می گیرند.

       زاویه دید لنز دوربین مداربسته

       جنس بدنه و استحکام آن

       ابعاد دوربین بر اساس کارکرد

       قابلیت دید در شب

۴- ظرفیت حافظه دوربین

 یکی از نکات مهم خرید دوربین مداربسته ظرفیت حافظه آن می باشد. ظرفیت هارد باید با توجه به حجم تصاویر، کیفیت تصاویر، تعداد دوربین ها، مقدار ساعات تصاویر ضبط شده و تعداد روزهایی که تصاویر را نگه می دارد، محاسبه شود. در هنگام خرید دوربین مداربسته باید به ظرفیت حافظه آن توجه داشته باشید تا ظرفیت آن پاسخگوی ضبط تصاویر محل نصب باشد.

۵- نوع DVR دوربین مداربسته

با توجه به انتظارات و توقعاتی که از دوربین مداربسته دارید، DVR آن فرق می کند. مهمترین موضوع در DVR، تعداد کانال های ورودی صوت و تصویر در آن می باشد. تعداد کانال های DVR، از ۴ تا ۳۲ متغیر است که این نیز براساس نیاز شما انتخاب می شود.

۶- نوع سیستم دوربین

دوربین های مداربسته با سیستم های گوناگونی تولید می شوند که هر یک از این سیستم ها مزایا و معایبی دارند. به همین دلیل به هنگام خرید دوربین مداربسته باید توجه داشته باشید که براساس بودجه خود بهترین دوربین را با سیستم با کیفیت خریداری نمایید. سیستم دوربین ها به صورت دوربین دام، اسپید دام، بالت، آی پی و آنالوگ اچ دی می باشد.

۷- بررسی برندها

امروزه سازندگان دوربین های مداربسته بسیار زیاد بوده و به همین دلیل به هنگام خرید ممکن است که شما در انتخاب بهترین برند دچار سردرگمی شوید. برای خرید دوربین مداربسته باید برندی را انتخاب کنید که دوربین های تولیدی آن دارای چیپست مناسبی باشند. البته چیپست تنها عامل خوب بودن یک برند نیست اما می تواند تعیین کننده کیفیت کار هر برندی باشد. بررسی برندها یکی از نکات مهم خرید دوربین مداربسته می باشد که انجام آن برای شما ضروری است.

۸- کیفیت تصاویر ضبط شده

کیفیت دوربین های مداربسته برای آن دسته از افرادی که این وسیله را برای نظارت خریداری می کنند بسیار مهم و با اهمیت است‌. علاوه بر این اگر دوربین مداربسته از کیفیت کافی برخوردار نباشد، ممکن است هنگام پیگیری جرم ها نتوان چهره افراد، پلاک ماشین و سایر موارد را تشخیص داد. پس باید دوربینی را خریداری کنید که از کیفیت دوربین مطلوبی برخوردار باشد.

۹- دید در نور کم

گاهی اوقات ممکن است که شما دوربین مداربسته را در محلی نصب کنید که نور کمی در آنجا وجود دارد. در این صورت شما باید دوربینی را انتخاب و خریداری نمایید که بتواند در نور کم تصاویر با کیفیتی را ضبط کند. ویژگی کیفیت بالای تصاویر ضبط شده در نور کم، تعیین کننده مرغوبیت یک دوربین مداربسته به شمار می رود.

۱۰- تعیین قیمت

عوامل مختلفی وجود دارند که بر قیمت دوربین های مداربسته تاثیر می گذارند. کیفیت تصاویر ضبط شده، میزان حافظه، دید در شب، سیستم دوربین و سایر موارد از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت دوربین های مداربسته می باشند. شما باید با توجه به تناسب بین امکانات دوربین مداربسته و قیمت آن، بهترین دوربین را برای محل مورد نظر انتخاب نمایید.

سخن پایانی

 در این مقاله نکات مهم خرید دوربین مداربسته را برای شما شرح دادیم. مطمئنا تمامی برندها و انواع دوربین های مداربسته دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند اما شما باید دوربینی را خریداری نمایید که بتواند پاسخگوی انتظارات شما باشد. قبل از خرید دوربین مداربسته حتما به تمامی نکات گفته شده در این مقاله توجه کنید و سپس برای خرید محصول اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *