دسته بندی نشده

نصاب ویدئو پروژکتور در تهران

نصب ویدئو پروژکتور

نصب ویدئو پروژکتور در تهران

نصب ویدئو پروژکتور به شیوهای استاندارد، مستلزم رعایت نکات مهمی است که استفاده از دستگاه پروژکتور را بسیار بهینه تر خواهد کرد. مثلا دقت در محاسبه فاصله ویدئو پروژکتور تا صفحه نمایش، یکی از این نکات مهم است. از شما دعوت می کنیم برای درخواست نصاب ویدئو پروژکتور و آشنایی با طریقه نصب ویدئو پروژکتور با جهان ارتباط امید همراه باشید.

نمایندگی نصب ویدئو پروژکتور تهران

نصب ویدئو پروژکتور یک کار کاملا تخصصی است پیشنهاد می‌کنیم آن را به نصاب پروژکتور بسپارید.

برای اینکه با خیال راحت بتوانید، یک نصاب قابل اعتماد پیدا کنید، تنها کافی است در هر ساعتی از شبانه روز با نمایندگی نصب ویدئو پروژکتور در تهران یعنی جهان ارتباط امید تماس بگیرید.

مشاوران ما توانایی این را دارند تا شما را بهطور کامل راهنمایی نمایند و بهترین و حرفهای ترین نصاب ها را به شما معرفی کنند.

جهان ارتباط امید با 15 سال تجربه در زمینه فروش و نصب دستگاه های ویدئوپروژکتور دارای شبکهای حرفهای از نصاب های متخصص میباشد. این مجموعه علاوه بر نصب و راه اندازی دستگاه های ویدئو پروژکتور، خدمات پشتیبانی و تعمیر ویدئو پروژکتور را نیز ارائه می دهد.

جهت ثبت درخواست طریقه نصب ویدئو پروژکتور Epson و دیگر برند ها، میتوانید با شماره تلفن نصاب ویدئو پروژکتور 02186028490 تماس حاصل فرمایید یا فرم نصب را پرکنید. در موردهزینه نصب ویدئو پروژکتور باید بدانید که این مورد با توجه به محل نصب و نوع پروژکتور متفاوت است.

مجموعه جهان ارتباط امید، با مناسب ترین قیمت تمامی خدمات را به صورت حرفه ای انجام می دهد.

مزایای استفاده از خدمات نصاب ویدیو پروژکتور ( جهان ارتباط امید )

  • گارانتی خدمات ارائه شده
  • قابل اعتماد و مطمئن
  • نصابان این مجموعه درای مدارک فنی معتبری هستند و با دانش روز آشنا هستند و مهم‌تر از همه تجربه و‌مهارت کافی در زمینه نصب ویدئو پروژکتور را دارند.
  • بهترین اجرت برای نصب ویدئو پروژکتور را از شما دریافت می کنند.
  • همچنین این مجموعه یک فروشگاه اینترنتی معتبر برای خرید ویدیو پروژکتور حرفه ای و با کیفیت است.

مراحل نصب ویدئو پروژکتور

1. انتخاب مکان مناسب برای پرده نمایش

نمایندگی نصب ویدئو پروژکتور تهران

مرحله اول نصب ویدئو پروژکتور، انتخاب بهترین مکان برای نصب صفحه نمایش است. مکان نصب پرده نمایش را بادقت و به درستی انتخاب کنید تا کیفیت تصویر مطلوب را به دست آورید.

با توجه به چیدمان اتاق، ممکن است گزینه‌های محدودی برای نصب داشته باشید ولی تا جای ممکن صفحه نمایش را به دیواری نصب کنید که در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشد چون تابش مستقیم نور خورشید به صفحه نمایش باعث افت کیفیت تصویر می‌شود.

به طور کلی در محیط نصب ویدئو پروژکتور هر چقدر نور مستقیم خورشید کمتر باشد کیفیت تصویر بهتری دریافت خواهید کرد. پس بهتر است پنجره‌های اتاق را با پرده تیره بپوشانید تا نور تابیده شده از پنجره را فیلتر کند‌.

اگر با توجه به چیدمان اتاق مجبور هستید صفحه نمایش را به دیواری نصب کنید که در معرض نور مستقیم خورشید است، پرده نمایشی بخرید که مجهز به تکنولوژی رد نور محیطی باشد یا اگر می‌خواهید از دیوار به عنوان صفحه نمایش استفاده کنید، دیوار را با رنگ‌های ردکننده‌ی نور محیطی رنگ کنید.

2. ارتفاع نصب پرده نمایش

ارتفاع قرار گیری پرده نمایش به چیدمان و ابعاد اتاق و نوع استفاده شما بستگی دارد.

مثلا اگر مخاطبین ارائه، کودکان هستند باید پرده نمایش را در ارتفاع کمتری قرار بدهید. اگر در اتاق فقط چند مبل یا صندلی دارید، ارتفاع مناسب بین 61 تا 91.5 سانتی‌متر از زمین خواهد بود. ولی اگر چندین ردیف صندلی در سالن دارید پرده نمایش را باید کمی بالاتر نصب کنید تا افرادی که در ردیف‌های عقب تر نشسته‌اند هم دید مناسبی داشته باشند.

هنگام تعیین فاصله نصب پرده نمایش از زمین علاوه بر موارد گفته شده باید اندازه پرده نمایش را هم در نظر بگیرید. چون اگر فاصله نصب پرده نمایش از سطح زمین خیلی زیاد باشد ممکن است فضای کافی برای کل صفحه نمایش باقی نماند.

3. اطلاع از اندازه‌ی پرده نمایش

ابعاد پرده نمایش(عرض و ارتفاع) را هم اندازه بگیرید و آن را بخاطر بسپارید چون در مراحل بعد به آن نیاز پیدا می‌کنید.

4. تصمیم گیری در مورد قرار دادن پروژکتور

محاسبه فاصله پرتاب ویدئو پروژکتور

یکی از مهم‌ترین مراحل نصب ویدئو پروژکتور تعیین محل نصب و قرار گیری ویدئو پروژکتور است. تعیین محل نصب ویدئو پروژکتور کمی دشوار است ونیاز به آنالیز و محاسبات دارد. اولین موردی که باید در نظر بگیرید فاصله پرتاب است.

منظور از این اصطلاح فاصله نصب ویدئو پروژکتور تا پرده نمایش است. برای بدست آوردن فاصله پرتاب به دو پارامتر نیاز دارید: نسبت پرتاب و عرض پرده نمایش. نسبت پرتاب معمولا در دفترچه آموزش نصب ویدئو پروژکتور ذکر شده است. اکنون نسبت پرتاب و عرض پرده نمایش را در هم ضرب کنید تا فاصله پرتاب به دست بیاید.

فاصله پرتاب = نسبت پرتاب × عرض پرده نمایش

همچنین می‌توانید بر حسب نیاز نوع محاسبه فرمول بالا را تغییر دهید. اگر می‌خواهید صفحه نمایشی تهیه کنید که متناسب با فاصله نصب ویدئو پروژکتور باشد، باید فاصله پرتاب را تقسیم بر نسبت پرتاب کنید تا پهنای صفحه نمایش به دست بیاید.

بهترین فاصله پرتاب را برای پروژکتور خود تعیین کنید

حالا با استفاده از فاصله به دست آمده و توجه به نکات زیر بهترین مکان را برای نصب ویدئو پروژکتور انتخاب کنید:

وضعیت نشستن/مشاهده: اگر ویدئو پروژکتور شما خیلی سنگین است بهتر است آن را درست بالای سر خود قرار ندهید.

پریزها و کابل کشی: مطمن شوید که پریز برق در نزدیکی مکان نصب ویدئو پروژکتور قرار دارد و کابل های پروژکتور طول کافی برای رسیدن به پریزها را داشته باشند.

تست تصویر: با وجود محاسبات انجام شده لازم است قبل از تعیین محل نصب نهایی، فاصله‌های مختلف را تست کنید و تصاویر را مقایسه نمایید. هرچقدر فاصله پروژکتور تا صفحه نمایش کمتر باشد تصاویر روشن‌تر خواهد بود و هرچقدر این فاصله بیشتر باشد تصاویر ارائه شده از کنتراست بالاتری برخوردار بوده وضوح بیشتری دارند.

5. موقعیت عمودی پروژکتور خود را محاسبه کنید

هزینه نصب ویدئو پروژکتور

برای نصب ویدئو پروژکتور به سقف لازم است موقعیت عمودی پروژکتور را با استفاده فرمول زیر محاسبه کنید و به طور دقیق مکان مناسبی را برای نصب پروژکتور انتخاب کنید.

موقعیت عمودی پروژکتور = ارتفاع پرده × درصد افست

درصد آفست تعیین می‌کند ویدئو پروژکتور چقدر باید بالا یا پایین باشد تا تصویر را در ارتفاع مناسب صفحه نمایش، نشان دهد. این مقدار در دفترچه راهنمای نصب ویدئو پروژکتور بیان شده است.

اجازه بدهید برای درک بهتر این فرمول از یک مثال کاربردی استفاده کنیم.

فرض کنید ارتفاع پرده نمایش شما 56.18 اینچ و درصد آفست پروژکتور شما  -96.3% تا +96.3% باشد. باید دو این مقدار را در هم ضرب کنید تا موقعیت عمودی به دست آید.

54.10 اینچ= 56.18 اینچ × 0.963

 

همانطور که می‌بینید نتیجه به دست آمده 54.10 می‌باشد این مقدار به این معناست که ویدئو پروژکتور می‌‌تواند در هر جایی از 54.10 اینچ زیر مرکز پرده تا 54.10 اینچ بالاتر از مرکز پرده قرار گیرد.

اکثر پروژکتور‌ها دارای فناوری تغییر لنز عمودی هستند این فناوری به شما این امکان را می‌هد تا بدون جابجاکردن پروژکتور ارتفاع تصویر را تنظیم کنید. نحوه نصب ویدئو پروژکتور که مجهز به فناوری تغییر لنز عمودی است به این صورت که باید آن را در ارتفاعات مختلف قرار دهید و با تنظیم تغییر لنز ببنید بهترین مکان نصب آن کجاست.

ولی اگر دستگاه شما دارای فناوری تغییر لنز عمودی نیست باید آن را دقیقا در ارتفاع توصیه شده نصب کنید.

6. نصب ویدئو پروژکتور با پایه

انتخاب بهترین‌ پایه برای نصب ویدئو پروژکتور

یکی از مهمترین عواملی که در نصب ویدئو پروژکتور باید در نظر بگیرید، انتخاب پایه مناسب و باکیفیت است.

نوع پایه پروژکتور: پایه‌های مختلفی در بازار وجود دارند از جمله پایههای سقفی، دیواری و قابلحمل که شما باید بسته به نیازها و شرایط خود نوع مناسب را انتخاب کنید. پایه‌ های سقفی بیشتر مناسب برای استفاده در فضای‌های بزرگ یا سالن کنفرانس و سینماها هستند اما پایه‌های دیواری و قابل حمل بیشتر برای استفاده در منازل یا فضای کوچکتر کاربرد دارند.

ظرفیت وزنی پایه ویدئو پروژکتور: مورد بعدی که باید در هنگام خرید پایه‌ها به آن دقت کنید این است که آیا پایه تحمل وزن پروژکتور شما را دارد یا نه.‌ چون پایه‌ها در اندازه‌های مختلف طراحی شده اند و می‌توانند پروژکتور‌ها را تا وزن خاصی پشتیبانی کنند.

قابلیت تنظیم ارتفاع: قابلیت تنظیم ارتفاع هم فاکتور مهمی است که باید هنگام خرید پایه پروژکتور به آن توجه کنید. تعدادی از پایه‌ها این قابلیت را دارند و شما می‌توانید در صورت نیاز فاصله پروژکتور از سقف را کم یا زیاد کنید.

کیفیت ساخت: به کیفیت ساخت پایه و براکت توجه کنید. یک پایه محکم و باکیفیت پروژکتور شما را ایمن و ثابت نگه میدارد و تا سالیان زیادی عمر میکند. اما اگر براکت و پایه کیفیت و استحکام لازم را نداشته باشند ممکن است به مرور زمان زیر وزن دستگاه خم شده یا حتی ناگهان بشکند.

آموزش اتصال پایه به پروژکتور

پایه خریداری شده را به پروژکتور وصل کنید.

تمامی پایه‌ها دارای کاتالوگ نصب و اسمبل می‌باشند که با مطالعه دقیق آن به راحتی می‌توانید پایه را مونتاژ و نصب نمایید.

خود دستگاه پروژکتور هم دستورالعمل های برای اتصال پایه دارند که باید دقیقا طبق آن عمل کنید.

کابل و داکت کشی

بعد از نصب ویدئو پروژکتور و پرده نمایش نوبت به کابل کشی ویدئو پروژکتور می‌رسد‌. اگر پرده نمایش شما برقی باشد برای آن هم نیاز به کابل کشی خواهد بود.

با مخفی کردن کابل‌های مختلف از قبیل کابل برق و HDMI به وسیله داکت‌های شبکه، از بی نظمی جلوگیری کرده و ظاهری شکیل به آن ببخشید.

تنظیمات پروژکتور را انجام دهید

در مرحله آخر ویدئو پروژکتور را روشن کنید و تنظیمات دلخواه مانند زوم، تغییر لنز، فوکوس، کنتراست و رنگ و روشنایی دلخواه را اعمال کنید. برای تنظیم این موارد دستورالعمل‌های دفترچه راهنمای نصب ویدئو پروژکتور خانگی را دنبال کنید.

هزینه نصب ویدئو پروژکتور

هزینه نصب ویدئو پروژکتور به عوامل مختلفی از قبیل نوع و مدل ویدئو پروژکتور، محل نصب آن و پیچیدگی آن وایسته است.

در این مطلب بهترین مجموعه برای نصب ویدئو پروژکتور (جهان ارتباط امید) را به شما معرفی کردیم و نکات لازم را که باید یک نصاب حرفه ای در نظر بگیرد به صورت کامل به شما وضیح داده ایم. در صورت ثبت درخواست و استعلام هزینه دقیق با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *