دسته بندی نشده

عیب یابی دزدگیر اماکن و راه حل های رفع آن

عیب یابی دزدگیر اماکن

اختلال در دزدگیر اماکن، به علت آنکه یک وسیله برای حفظ امنیت منزل یا مغازه شماست، خطرات جبران ناپذیری دارد. پس باید هر چه سریع تر آموزش عیب یابی دزدگیر اماکن را بدانید یا تعمیر دزدگیر اماکن را به تکنسین های حرفه ای مجموعه جهان ارتباط امید بسپارید.

3 مشکل اصلی دزدگیر اماکن با راه حل های کاربردی

گاهی اوقات کار عیب یابی و تعمیر دزدگیر اماکن با توجه به آموزش هایی که در ادامه گفته شده است، به راحتی قابل انجام است؛ اما در مواردی نیاز به تعمیرکار احساس می‌شود. در این خصوص نگران نباشید؛ زیرا مجموعه جهان ارتباط امید، امکان تعمیر دستگاه در محل را با شرایط مناسب فراهم کرده است.

1. عیب یابی آژیر بی مورد دزدگیر اماکن

عیب یابی آژیر بی مورد دزدگیر اماکن

آژیر بی مورد یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران دزدگیر اماکن یا آن روبه رو هستند.

در صورت بروز این مشکل جهت عیب یابی و رفع مشکل اقدامات زیر را انجام دهید:

. عیب یابی سنسورهای حرکتی:

نوع سنسور در تشخیص اجسام:

در سنسورهای حرکتی تشخیص حرکت به وسیله مادون قرمز و پرتوهای آن باعث تحریک سنسور و درنتیجه آژیر زدن دزدگیر می‌شود.

برخی سنسورها قابلیت تشخیص حجم و وزن محرک را دارند و هر حرکتی مانند حرکت حشرات، حیوانات خانگی و … باعث تحریک سنسور نمی‌شود‌. اگر سنسور وزنی به مشکل خوردید، به جسه حیوان خانگی توجه کنید شاید حیوانتان وزنش زیاد تر شده باشد.

ولی سنسورهایی که وزنی نیستند با هر حرکتی مثل حرکت حیوانات خانگی، حشرات، پر زدن پرندگان و حرکت‌های اتفاقی تحریک می‌شوند و  باعث میشوند آژیر بی مورد فعال شود.

نصب نادرست سنسور حرارتی:

نصب نامناسب سنسور نیز می‌تواند باعث خطا در عملکرد سنسور شود. سنسور را مقابل و روبروی منابع گرما مانند بخاری و شومینه نصب نکنید. همچنین تابش نور مستقیم خورشید هم باعث خطا در سنسور می‌شود.

ضعیف شدن سنسورهای حرکتی بیسیم:

در سنسورهای حرکتی بیسیم ضعیف شدن باتری باعث تحریک بی مورد سنسور می‌شود. البته در برخی دزدگیرها در زمان ضعیف بودن باتری برای کاربر یک هشدار ارسال می کند و برخی دیگر از دزدگیر ها دارای یک چراغ برای نشان دادن ضعیف بودن باتری هستند.  در هرحال اگر باتری سنسور ضعیف شده آن را بایک باتری جدید تعویض نمایید.

برای عیب یابی دزدگیر در چشمی‌های سیمی با اهم متر ورودی تغذیه آن را بررسی کنید تا از جریان ثابت 12 ولت با شدت جریان نیم امپر مطمن شوید.

. عیب یابی سنسور مگنت دزدگیر:

مگنت در و پنجره در برخی از سیستم ها:

در برخی سیستم‌ها که از مگنت در و پنجره استفاده می‌شود احتمال ایجاد آژیر کاذب وجود دارد. این سنسورها روی درب و پنجره نصب می‌شوند. نحوه عملکرد آن‌ها به این صورت است که با باز شدن درب یا پنجره شروع به آژیر زدن می‌کند. طبیعی است اگر درب و پنجره قفل و چفت مناسبی نداشته باشد در اثر وزیدن باد دزدگیر فعال می‌شود و شروع به آژیر کشیدن می‌کند.

فاصله سنسور مگنت بیسیم از پنل دزدگیر:

مور دیگری که برای عیب یابی دزدگیر اماکن باید بررسی کنید فاصله سنسور مگنت بیسیم از پنل دزدگیر است. در این سنسورها فاصله از پنل اصل دزدگیر هم می‌تواند باعث ایجاد خطا و آژیر کاذب شود‌. پس سنسور را در فاصله ی نزدیکتر تست کنید.

ضعیف شدن باتری سنسور:

در بعضی موارد نیز ممکن است باتری سنسور ضعیف شده باشد که باید آن را تعویض نمایید. اگر با بررسی موارد گفته شده مشکل حل نشد احتمالا مگنت شما عمرش تمام شده و باید یک مگنت جدید بخرید.

جهان ارتباط امید بهترین مرکز فروش دزدگیر اماکن و ارائه دهنده باکیفیت ترین محصولات و خدمات است. برای رفع هرگونه سوال با کارشناسان این مجموعه در ارتبط باشید.

. باتری دزدگیر را چک کنید:

چک کردن باتری دزدگیر اماکن

گاهی اوقات نیز به دلیل ضعیف شدن باتری عملکرد دزدگیر مختل می شود و دستگاه بی‌دلیل شروع به آژیر کشیدن می‌کند. پس برای عیب یابی دزدگیر gmk و دیگر برند ها، لازم است باتری دزدگیر را چک کنید:

تست باتری دزدگیر:

  • برای تست باتری دزدگیر به مولتی متر نیاز دارید.
  • با استفاده از مولتی متر ولتاژ دوسر باتری را اندازه بگیرید.
  • اگر ولتاژ دوسر باتری خیلی کمتر از عدد درج شده روی آن باشد، بهتر باتری را تعویض نمایید.

روش دیگر برای تست باتری دزدگیر

یک روش غیر اصولی هم برای تست باتری وجود دارد.

  • در این روش به دو قطعه سیم نیاز دارید سیم‌ها را به دو سرباتری متصل کنید و یک لحظه آن را به بزنید تا با ایجاد جرقه از شارژ باتری مطمن شوید.

استفاده از این روش به دلیل خطرات و هم چنین وجود خطاهای زیاد اصلا توصیه نمی‌شود.

به هر حال اگر با انجام هر یک از روش فوق متوجه شدید که عمر باتری تمام شده باید یک باتری جدید تهیه کنید.

. ممکن است دزدگیر را غیر فعال نکرده باشید:

گاهی اوقات شما وارد منزل یا محل کار خود می‌شوید و با فشردن دکمه ریموت، دزدگیر را غیرفعال می‌کنید اما غافل از اینکه ریموت درست عمل نکرده در نتیجه با ورود به محیطی که مجهز به دزدگیر وسنسورهای مختلف است‌. به محض بازشدن درب، دزدگیر شروع به آژیر کشیدن می‌کند.

اگر ریموت دچار مشکل شده و به وسیله آن نتوانستید دزدگیر را غیرفعال کنید. احتمالا نیاز است باتری ریموت را تعویض نمایید‌. اگر با تعویض باتری مشکل برطرف نشد باید یک ریموت جدید تهیه کنید.

. عیب یابی طول سیم ها در سنسور های سیمی

اگر از سنسورهای سیمی استفاده می‌کنید طول سیم نباید خیلی زیاد باشد. اگر طول سیم زیاد باشد در انتهای مسیر دچار افت ولتاژ شده و عملکرد سنسور ها دچار مشکل می‌شود.

به وسیله مولتی متر ولتاژ انتهای مسیر را اندازه گیری کنید اگر ولتاژ انتهای مسیر از ولتاژ کاری سنسور خیلی پایینتر باشد باید از کابلهایی با سطح مقطع بزرگتر استفاده کنید.

 

2. آژیر نزدن دزدگیر منزل

آژیر نزدن دزدگیر اماکن یکی از جدی ترین و متداول ترین موضوعاتی است که همیشه هم کاربران و نصب کننده های دزدگیر را به دردسر می اندازد.

در ادامه مطلب به عیب یابی دزدگیر اماکن می‌پردازیم و راه حل آژیر نزدن دزدگیر اماکن را به شما می‌گوییم.

. آژیر نزدن دزدگیر اماکن به دلیل خراب بودن باتری

آژیر نزدن دزدگیر اماکن به دلیل خراب بودن باتری

خرابی باتری پشتیبان از دیگر دلایل کار نکردن دزدگیر اماکن است. عمر مفید این باتری بسته به کیفیت آن بین 2 الی 5 سال متغیر است و پس از گذشت این زمان عملکرد آن ضعیف می‌شود. بنابراین باتری دزدگیر را چک کنید و از سلامت و صحت عملکرد آن‌ها اطمینان حاصل کنید و در صورت خراب بودن باتری آن را با یک باتری مرغوب تعویض نمایید.

. آژیر نزدن دزدگیر مغازه به دلیل خرابی سیستم تغذیه و منبع برق

برای پیدا کردن علت آژیر نزدن دزدگیر اماکن منبع تغذیه آن را چک کنید. دزدگیر ممکن است به صورت اتفاقی یا به منظور خرابکاری به برق متصل نباشد و خاموش شده باشد. پس حتما چک کنید دوشاخه یا آداپتور دستگاه به برق متصل باشد.

شاید هم آداپتور به برق متصل است ولی ولتاژ و شدت جریان مناسبی را به سیستم نمی‌رساند. پس برای اینکه از این مسئله مطمن شوید باید از آداپتور خروجی بگیرید.

. آژیر نزدن دزدگیر اماکن دزدگیر اماکن به دلیل شل شدن کابل ها و اتصالات

یکی از اقدامات لازم برای رفع مشکل آژیر نزدن دزدگیر اماکن چک کردن تمامی کابل‌ها و اتصالات است. چون شل بودن کابل ها و اتصالات باعث کارنکردن دزدگیر می‌شود. علت اصلی این موضوع نصب ضعیف و بد می‌باشد.

. معیوب بودن سنسور دلیل آژیر نزدن دزدگیر اماکن

یکی دیگر از دلایل آژیر نزدن و خرابی دزدگیر اماکن می‌تواند مربوط به معیوب بودن سنسورها و کارنکردن آن‌ها باشد. در صورتی که سنسورها خراب شده باشند هیچ نفوذی را تشخیص نمی‌دهند پس برای رفع مشکل باید آن‌ها را تعمیر یا درصورت نیاز تعویض نمایید.

. آژیر نزدن دزدگیر اماکن به علت معیوب بودن صفحه کلید و کنترل پنل

گاهی اوقات نیز ممکن است مشکل از کنترل پنل باشد. وجود هرگونه نقص در این بخش عملکرد دستگاه دزدگیر را مختل می‌کند. پس پنل دستگاه را تست کنید.

. خرابی آژیر

 با خرابی آژیر، دستگاه دیگر اعلان خطر و هشدار نمی‌دهد. در این صورت باید به فکر یک آژیر جدید باشید.

3. مشکلات مربوط به اطلاع رسانی تماس و پیامک دستگاه دزدگیر

یکی از مشکلات رایج دزدگیر اماکن عدم ارسال پیامک است. گاهی ممکن است آژیر دزدگیر فعال شود اما پیامک ارسال نشده و تماسی هم گرفته نمی‌شود.

در صورت بروز این مشکل جهت عیب یابی دستگاه دزدگیر اماکن اقدامات زیر را انجام دهید:

 . غیر فعال بودن سیم کارت:

غیر فعال بودن سیم کارت مشکل اطلاع رسانی تماس و پیامک

  • ابتدا مطمن شوید سیم‌کارت به درستی در دستگاه نصب شده.
  • شارژ پولی سیم کارت خود را بررسی کنید.
  • از آنتن دهی صحیح سیم‌کارت اطمینان حاصل کنید. ( با سیمکارت دزدگیر تماس بگیرید )
  • اطمینان حاصل کنید سرویس های پیامکی هم روی سیمکارت غیر فعال باشند. برای اطلاع از سرویس‌های پیامکی فعال روی سیم کارت خود کد دستوری #800* را شماره گیری کنید.
  • اگر پین کد سیم‌کارت فعال است آن را غیرفعال کنید.

. تعریف نبودن شماره های تماس و پیامک:

یکی دیگر از علت‌های عدم ارسال پیامک در دزدگیر اماکن مربوط به تنظیمات دستگاه دزدگیر است. گاهی اوقات ممکن است شماره‌ ها به درستی در حافظه دستگاه ذخیره نشده باشند یا قابلیت اطلاع رسانی از طریق پیامک را درست فعال نکرده‌اید. به همین دلیل پیامک ارسال نمی‌شود یا تماسی گرفته نمی‌شود.

بنابراین در این صورت برای عیب یابی دزدگیر منزل در بخش تنظیمات دزدگیر به قسمت شماره‌های تماس و پیامک ذخیره شده بروید و بررسی کنید که شماره‌ها به درستی ذخیره شده‌اند یا خیر.

بعد از تنظیم مجدد شماره‌ها و تست آلارم خیالتان از درست بودن تنظیمات راحت می‌شود.

. خرابی تلفن کننده:

در برخی از مدل‌های دزدگیر اماکن مثل دزدگیر اماکن کلاسیک دستگاه تلفن کننده جدا از پنل مرکزی می‌باشد‌. در این مدل دزدگیرها قطع ارتباط بین پنل مرکزی دزدگیر و سیستم تلفن کننده یا خرابی دستگاه تلفن کننده باعث می‌شود پیامکی ارسال نگردد. در صورت خرابی تلفن کننده نیاز است آن را تعویض نمایید.

جهان ارتباط امید بهترین مرکز تعمیرات دزدگیر اماکن

در این مطلب به لیست مشکلات و خطاهای رایج دزدگیر اماکن و نحوه عیب یابی دزدگیر اماکن پرداخته شد. تا چنانچه نیازمند تعمیر و رفع عیب دزدگیر اماکن شدید با خواندن این مقاله بتوانید مشکل خود را حل کنید. کاربر گرامی هرگونه سوالی در زمینه  نصب دزدگیر اماکن و عیب یابی دزدگیر اماکن دارید کافی است در بخش دیدگاه مطرح نمایید تا تعمیرکاران مجموعه جهان ارتباط امید به صورت آنلاین پاسخگوی شما عزیزان باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *