Categoriesمقالات

بهترین دوربین مداربسته خانگی

بهترین دوربین مداربسته خانگی

بهترین دوربین مداربسته خانگی

بهترین دوربین مداربسته خانگی

بهترین دوربین مداربسته خانگی

دوربین های مداربسته کاربردهای خاصی دارند و در محل های گوناگونی نصب می شوند. یکی از محل هایی که نصب دوربین مداربسته در آن اهمیت بالایی دارد، ساختمان های مسکونی می باشد. با نصب دوربین مداربسته، سرقت از منازل به حداقل ممکن رسیده و جان و مال افراد حفظ می شود. از آنجایی که در سطح بازار سیستم های امنیتی بسیاری وجود دارند، انتخاب بهترین دوربین مداربسته خانگی کمی دشوار است. ما در این مقاله تمامی فاکتورهای مورد نیاز برای تعیین بهترین دوربین مداربسته ارائه می دهیم. با ما همراه باشید.

چگونه بهترین دوربین مداربسته خانگی را مشخص کنیم؟

قطعا شما دوست ندارید که دوربین مداربسته نامناسب و کم دوامی داشته باشید. در صورتی که چنین دوربین مداربسته ای را انتخاب کنید، هزینه های سنگینی را متحمل خواهید شد زیرا در کوتاه مدت باید به فکر تعمیر و یا حتی تعویض دوربین مداربسته باشید. در شناسایی بهترین دوربین امنیتی خانگی باید به مواردی دقت کنید و با تعیین آنها، دوربین مداربسته خوبی را خریداری کنید.

ممکن است که یک دوربین پیشرفته با امکانات ویژه برای شما مناسب نباشد و نیاز شما با یک دوربین مداربسته ساده رفع گردد. پس می توان گفت که در انتخاب بهترین دوربین مداربسته خانگی باید به بودجه، نیاز، سلیقه و امکانات دوربین مداربسته توجه داشته باشید.

نیاز به دوربین مداربسته

در نخستین گام باید نیاز به نصب دوربین مداربسته را در نظر بگیرید. ممکن است امنیت ساختمان شما با یک دوربین مداربسته تامین شود و یا نیاز به تعداد دوربین بیشتری داشته باشید. پس باید نیازسنجی کرده و هر تعداد دوربین مداربسته که لازم دارید، یادداشت کنید. بدین شکل می توانید مکان های پر تردد و یا بخش هایی که امکان سرقت در آنها بیشتر است را تحت پوشش قرار دهید. معمولا در بیشتر خانه ها از سه دوربین مداربسته برای فضای بیرونی و داخلی استفاده می شود. با افزایش تعداد ورودی، نیاز به نصب دوربین های مداربسته بیشتری وجود دارد.

نوع دوربین مداربسته

بهترین دوربین مداربسته خانگی باید نوع مناسبی داشته باشد. دوربین هایی که به صورت  مخفی نصب می شوند از جمله دوربین هایی هستند که در برخی از خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این دوربین ها در منازل مسکونی رایج نیست اما گاهی بنابر نیاز افراد، به کار برده می شوند. دوربین های مداربسته مخفی حالت بازدارنده ندارند زیرا فردی که قصد سرقت یا انجام جرمی را دارد، از وجود آن بی اطلاع است.

پس اگر می خواهید به وسیله دوربین مداربسته، سارقان و مجرمان را از خانه خود دور کنید باید از دوربین های مداربسته عادی استفاده نمایید. با در نظر داشتن این موارد می توانید نوع دوربین خود را مشخص کنید و از دوربین هایی با زاویه محدود و یا گسترده استفاده کنید.

مساحت تحت پوشش دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته می توانند در مکان های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار گیرند. زمانی که می خواهید از دوربین مداربسته در محیط بزرگی استفاده کنید باید به این موضوع توجه داشته باشید که لنز دوربین از چه کیفیتی برخوردار است. به طور کلی نباید از دوربین هایی با کیفیت لنز پایین در مکان های گسترده و بزرگ استفاده کرد.

این موضوع به این دلیل است که این دوربین ها نمی توانند از سوژه هایی که در فاصله زیادی نسبت به دوربین قرار دارند با کیفیت مناسبی فیلمبرداری کنند. پس اگر فضای نصب دوربین مداربسته کوچک است می توانید از هر دوربینی استفاده کنید اما در محیط های بزرگ استفاده از این دوربین ها هیچ کاربردی ندارد.

برند دوربین مداربسته

شاید از نظر بسیاری از افراد تنها برندهای خارجی گران قیمت بهترین دوربین مداربسته خانگی را تولید می کنند. این کاملا بستگی به خود شما دارد که چه باوری دارید. بعضی از افراد بر برند خاصی تمرکز ندارند و تنها به کیفیت و امکانات دوربین مدار بسته اهمیت می دهند. پس انتخاب کنید که آیا برند خاصی در نظر دارید و یا اینکه بدون در نظر داشتن نام برند می خواهید آیفون مناسبی داشته باشید.

معمولا هر برندی محصولات خود را در قیمت های گوناگونی تولید می کند اما بعضی از برندها تنها محصولات گران قیمت تولید می کنند. گران بودن یک دوربین مداربسته به معنای با کیفیت بودن آن نیست و تمامی عوامل و ویژگی ها باید منجر به خوب و مناسب شناخته شدن دوربین مداربسته شود.

میزان نور موجود در محیط

در صورتی که می خواهید از دوربین مداربسته در مکان های تاریک استفاده کنید پس باید به کیفیت تصاویر در شب نیز توجه داشته باشید. دوربین های مداربسته ای که در تاریکی شب هم تصاویر خوبی ثبت می کنند، به تکنولوژی دید در شب مجهز هستند. می توانید با کمی هزینه بیشتر، از امکانات خوب این دوربین ها استفاده کنید. در حال حاضر دوربین هایی که قابلیت دید در شب دارند به عنوان یکی از بهترین دوربین های مداربسته شناخته می شوند.

قابلیت ضبط صدا

همانطور که در ابتدای مطلب هم گفتیم، استفاده از بهترین دوربین امنیتی خانگی بستگی به میزان نیاز شما دارد. قطعا یک دوربین مداربسته که بتواند علاوه بر ثبت تصاویر به ضبط صدا نیز بپردازد، کاربرد بیشتری دارد. بدین شکل شما می توانید صداهای محیط را نیز کنترل کنید و با مشاهده و شنیدن مورد مشکوکی سریعا اقدام نمایید. حتی اگر سرقت یا اتفاق دیگری در محیط رخ دهد می توانید با ارائه فیلم ها به مراجع قضایی، مجرم یا مجرمان را دستگیر کنید.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی موارد لازم در تعیین بهترین دوربین خانگی پرداختیم. با توجه به نیاز، بودجه و مکان مورد نظر برای نصب دوربین می توانید از دوربین های مداربسته مختلفی استفاده کنید. اگر میزان بودجه محدودی دارید پس باید سطح انتظار خود از امکانات را کمی پایین بیاورید. در صورتی که هدف شما از نصب دوربین مداربسته ضبط تصاویر با کیفیت است پس این نکته را در نظر داشته باشید تا رزولوشن تصویر بالا باشد.

با انتخاب بهترین دوربین مداربسته خانگی مورد نظر خود می توانید امنیت لازم را در خانه ایجاد کنید. توجه داشته باشید که بعضی از دوربین ها اگرچه سطح بالایی دارند اما ممکن است برای شما و نیازهایتان مناسب نباشند و شما از بسیاری از امکانات آن استفاده نکنید. پس مهمترین عاملی که بهترین دوربین را مشخص می کند، نیاز و توقعات شما می باشد. 

 

 

بهترین دوربین مداربسته خانگی
امتیاز دهید...
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *