Categoriesمقالات

عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته

عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته

عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته

عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته

این روزها دوربین های مداربسته یکی از اجزای مهم سیستم های امنیتی به حساب می آیند. دوربین های مداربسته موجود در بازار هر کدام مدل، قابلیت و قیمت متفاوتی دارند. قیمت دوربین های مداربسته به عوامل مختلفی بستگی دارد. آشنایی با این عوامل باعث می شود که شما با توجه به بودجه خود، انتخاب مناسب تری داشته باشید. در این مطلب به بررسی عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته می پردازیم پس با ما همراه باشید.

تکنولوژی و فناوری دوربین مداربسته

با همت و تلاش متخصصان، تکنولوژی مرتبط با دوربین مداربسته هر روز در حال پیشرفت و گسترش است. تکنولوژی به کار رفته در دوربین مداربسته عامل مهمی در تعیین قیمت آن می باشد. به طور کلی دوربین های مداربسته از نظر تکنولوژی به دو دسته آنالوگ و تحت شبکه تقسیم می شوند. افراد باید پس از انتخاب تکنولوژی دوربین، نیازهای خود را در نظر داشته باشند. شاید دوربین آنالوگ با توجه به نیاز شما، انتخاب بهتر و مناسب تری نسبت به دوربین تحت شبکه باشد.

 

اگر برای انتخاب تکنولوژی دوربین مداربسته اطلاعات لازم را ندارید باید از متخصصان کمک بگیرید. دوربین های تحت شبکه به دلیل قابلیت های خود قیمت بیشتری نسبت به دوربین های آنالوگ دارند. البته موردی که باید به آن توجه داشته باشید، کابل کشی برای دوربین مداربسته آنالوگ است. این دوربین ها نیاز به کابل کشی دارند و ممکن است پس از نصب، هزینه های بیشتری داشته باشند. پیش از خرید دوربین باید به هزینه های تمام شده آن فکر کنید و به درستی تصمیم بگیرید.  

عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته

 برند سازنده دوربین مداربسته

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته نوع برنده سازنده است. برندهای سازنده دوربین مداربسته هر کدام قابلیت های مختلفی را به دوربین های متنوع خود افزوده اند. این برندها سعی دارند که در این فضای رقابتی، بالاترین کیفیت و امکانات را به کاربران عرضه کنند. در بازار دوربین مداربسته ایران، برندهای جهانی مختلفی به عرضه محصولات خود می پردازند. محصولات این برندها رده های قیمتی مختلفی دارند و به صورت گران قیمت، میان قیمت و ارزان قیمت می باشند.

 بعضی از برندها تنها در یک رده قیمتی به تولید محصول می پردازند که در این حالت مشتریان محدودیت هایی در انتخاب برند خواهند داشت. به طور مثال ممکن است که یک برند تنها به تولید دوربین های مداربسته گران قیمت بپردازد. بدین شکل افرادی که بودجه زیادی برای خرید دوربین مداربسته ندارند، قید انتخاب این برند را می زنند. البته این نکته را باید گفت که گران بودن یک دوربین مداربسته به معنای مرغوبیت یا بالاترین سطح امکانات نیست. گاهی محصولات گران قیمت یک برند با محصولات میان قیمت برند دیگری، برابری می کنند.

نوع لنز دوربین مداربسته

 

نوع لنز از جمله عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته می باشد. لنزهای متغیر و ثابت دو نوع لنز مورد استفاده در دوربین مداربسته می باشند. لنز ثابت قابلیت تغییر زاویه دید را ندارد و همواره بازه ثابتی را نمایش می دهد. به همین دلیل قیمت این لنز ارزان تر از نوع متغیر است. لنزهای متغیر این قابلیت را دارند که با تغییر زاویه و بزرگنمایی، بازه تصویر نمایشی را تغییر دهند. لنزهای متغیر گران قیمت تر هستند و بسیاری از افراد به همین دلیل از لنزهای ثابت استفاده می کنند. 

کیفیت تصویر دوربین مداربسته

هر اندازه که کیفیت تصویر بیشتر باشد، یعنی رزولوشن بالاتری دارد. رزولوشن بالای تصاویر باعث می شود که جزئیات موجود در تصاویر بیشتر و بهتر دیده شود. دوربین های مداربسته که کیفیت تصویر بالاتری دارند، دارای قیمت بیشتری نیز هستند.

جنس بدنه دوربین مداربسته

جنس بدنه دوربین های مداربسته از فلز یا پلاستیک است. قطعا نوع جنس بدنه دوربین مداربسته نیز از عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته است. دوربین هایی با بدنه فلزی در برابر عوامل محیطی مقاوم تر بوده و به همین دلیل بیشتر در فضای باز و محیط بیرونی مورد استفاده قرار می گیرند. این بدنه ها در برابر رطوبت و گرد و غبار مقاوم هستند و آسیبی نخواهند دید.

از دوربین های مداربسته پلاستیکی در محیط های داخلی استفاده بیشتری می شود. این دوربین ها با توجه به جنس خود، قیمت کمتری نسبت به دوربین های فلزی دارند. پس در هنگام خرید دوربین مداربسته باید به جنس بدنه دوربین دقت کنید و آن را متناسب با محیط مورد نظر انتخاب نمایید.  

امکانات دوربین مداربسته

هر دوربین مداربسته ای با مجموعه ای از امکانات در بازار عرضه می شود. شما باید پیش از خرید دوربین مداربسته به تعیین نیازهای خود بپردازید. با تعیین نیاز ها متوجه می شود که از دوربین مداربسته چه انتظاراتی دارید. با بررسی امکانات دوربین مداربسته و با در نظر داشتن نیازها، انتخاب دوربین مداربسته به راحتی انجام می شود. دوربین های مداربسته با امکانات بسیار، قیمت بالاتری نسبت به دوربین هایی با عملکرد ساده دارند.

هوشمند بودن دوربین مداربسته

دوربین های پیشرفته و مدرن امکانات بسیاری دارند اما هوشمند بودن دوربین ها موضوع مجزایی است. در واقع دوربین های هوشمند امکاناتی دارند که در دوربین های رده بالای معمولی دیده نمی شود. دوربین های مداربسته هوشمند قیمت بالایی دارند زیرا مجهز به قابلیت هایی مانند تشخیص چهره، شمارش افراد و سایر موارد هستند. در بیشتر مواقع از دوربین های هوشمند در بخش ها و مکان های حساس استفا‌ده می شود. پس می توان گفت که هوشمند بودن نیز از عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته می باشد.

 قابلیت های خاص دوربین مداربسته

گاهی از یک دوربین مداربسته در محیط خاصی مانند معدن یا پالایشگاه استفاده می شود. قطعا نمی توان یک دوربین مداربسته معمولی را در چنین محیطی نصب کرد زیرا به سرعت آسیب می بیند. دوربین های مورد استفاده در این مکان ها باید قابلیت ها و مشخصات خاصی داشته باشند و بدنه آنها در برابر خوردگی، رطوبت، مواد شیمیایی و انفجار، مقاوم باشد. این دوربین ها از جمله دوربین های گران قیمت بازار هستند و تنها در محیط های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

کلام آخر

دوربین های مداربسته برای ایجاد امنیت در مکان های مختلف نصب می شوند. این دوربین ها با توجه به تنوع خود، قیمت متفاوتی دارند. افرادی که می خواهند دوربین مداربسته بخرند به قیمت آن توجه دارند زیرا محدودیت بودجه در این راستا موضوعی انکار نشدنی است. عوامل موثر بر قیمت دوربین مداربسته هر کدام قیمت این دوربین ها را افزایش یا کاهش می دهند. شناخت این عوامل به شما کمک می کند تا دوربین مداربسته مناسبی را انتخاب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *