دسته بندی نشده

علت ضبط نکردن دوربین مداربسته چیست؟ راه حل های رفع آن

ضبط نکردن دوربین مداربسته

آیا دوربین مداربسته تصویر دارد ولی ضبط نمی کند؟ دوربین مدار بسته یک سیستم امنیتی و نظارتی است که باید 24 ساعته فعال باشد و تصاویر را ضبط و ذخیره کند. پس این مشکل بهتر است سریعا برطرف شود. ما در این مقاله قصد داریم 8 علت ضبط نکردن دوربین مداربسته را به طور کامل توضیح داده ایم و راه حل های مفیدی را در اختیارتان قرار داده ایم.

8 علت ضبط نکردن دوربین مداربسته به همراه راهکارهای اساسی

1. اختلال در منبع تغذیه

رایج ترین علت عدم ضبط دوربین مدار بسته، اختلال در منبع تغذیه می باشد که گاهی این امر موجب خاموش شدن دوربین می شود. باید بدانید که ضعف در عملکرد و پایداری داده به علت افت برق است. این نوسانات برق بدلیل شل بودن اتصال برق و یا تقسیم کننده چند قدرتی مورد استفاده، ظاهر می شود. علاوه بر این بر اثر افزایش عمر دوربین مدار بسته کابل های متصل به دوربین ممکن است دچار پوسیدگی شود و در ضبط تصویر اختلال ایجاد کند.

البته باید بدانید در صورت استفاده از فیش آداپتور این مشکل به ندرت به‌وجود می آید. زیرا آداپتور باعث می شود که نوسانات برق به دوربین مدار بسته نرسد و دوربین خراب نشود.

راه حل:

برای حل این مشکل می توان باید متناسب با ولتاژ مصرفی دوربین مداربسته یک آداپتور تهیه کرد. البته بهتر است ابتدا از علت قطعی تصویر دوربین مدار بسته اطمینان حاصل کنید.

2. تنظیم در حالت زمانبندی یا موشن

یکی از علت های آنکه دوربین مدار بسته تصاویر را ضبط نمی کند، تنظیم DVR در حالت زمانبندی و یا تشخیص حرکت  است. گاهی درهنگام نصب به منظور جلوگیری از پر شدن حجم هارد، برای ضبط دوربین مدار بسته، یک زمان خاصی مشخص می شود.

به عنوان مثال زمان ضبط تصاویر را تنها در ساعات کاری محدود می کنند و در ساعات تعطیلی، ضبط تصاویر انجام نمی شود. از طرفی گاهی افراد دوربین را به گونه ای تنظیم می کنند که فقط در صورت حرکت اجسام، تصویر ضبط شود و اگر به مدت طولانی حرکتی انجام نشود، ضبط دوربین مدار بسته متوقف می شود.

راه حل:

برای بررسی تنظیمات وارد آرشیو ضبط تصاویر شوید و اگر تصاویر به طور مقطعی ضبط و قطع شده بود به این مسئله پی می بریم که این حالتها فعال شده است. برای غیر فعال کردن این حالات ب تنظیمات ضبط وارد شوید و ضبط را به حالت اتوماتیک تغییر دهید. شما می توانید برای درخواست اعزام نصاب دوربین مداربسته تهران و دیگر شهر با کارشناسان ما د ارتباط باشید.

3. دستکاری افراد

علت ضبط نکردن دوربین مداربسته

گاهی ممکن است افراد به صورت اتفاقی و یا با قصد و نیت سوء، تنظیمت دی وی آر را به حالت توقف تغییر می دهند.

راه حل:

در صورت ضبط نشدن یک کانال یا تمامی کانال ها، به قسمت تنظیمات بروید و از تنظیم نبودن دی وی آر بر روی حالت توقف اطمینان حاصل کنید.

4. ایراد در موس یا فلش

یکی از علل ضبط نکردن دوربین مداربسته، موس یسم دار است. گاهی ممکن است با خراب شدن یکی از قطعات الکترونیکی مانند موس، به سیستم برق دستگاه فشار وارد شود و موجب بروز اختلال در ضبط تصاویر شود. البته این مشکل ممکن است به ندرت اتفاق بی افتد اما بررسی آن ضرری ندارد.

5. کانکتور های اتصال هارد به دی وی آر

این مورد نیز مانند مورد قبل در ضبط نکردن تصاویر بسیار شایع نیست اما می تواند باعث بروز اختلال در ضبط کردن بشود.

راه حل:

کانتور ها را بررسی کنید و در صورت لزوم آن ها را عوض کنید.

6. خرابی هارد

بعد از خرابی آداپتور، خرابی هارد دومین علت شایع در ضبط نکردن تصاویر است. ولی از نظر هزینه جزو پر هزینه ترین موارد است. در صورت بروز این مشکل تصویر ضبط نمی شود و با پیام اشکال در هارد دیسک یا عدم شناسایی آن مواجه می شوید و امکان فرمت هارد نیز وجود ندارد.

استفاده از هاردهای نامناسب برای ضبط تصاویر دوربین و یا استفاده از هاردهای رفر و تعمیری علت ضبط نکردن هارد دوربین مداربسته است.

راه حل:

در صورت مواجه با این مشکل باید هارد را تعویض کرد و بهتر است از هارد مخصوص دوربین مداربسته استفاده شود. برای خرید دوربین مداربسته یا هارد می توانید محصولات مجموعه جهان ارتباط امید را مشاهده کنید.

7. خرابی DVR

خرابی-DVR-یکی-از-علت-های-مهم-عدم-ضبط-در-دوربین-مداربسته

یکی از دلایل ضبط نکردن دوربین مدار بسته، خرابی دی وی آر است. در بیشتر موارد اگر دی وی آر خراب شود دستگاه اصلا روشن نمی شود.

راه حل:

در صورت بررسی همه ی موارد بالا اگر خرابی برطرف نشد پس باید دستگاه را از کانکتور ها جدا کنید و برای خرید دستگاه dvr یا تعمیر آن به شرکت جهان ارتباط امید مراجعه کنید.

8. پر شدن حافظه دوربین مداربسته

وقتی حافظه دستگاه ضبط شما پر می شود، دیگر نمی تواند تصاویر دوربین های مداربسته را ذخیره کند.

راه حل:

  • فرمت کردن هارد،
  • روشن کردن حالت Overwrite که در این حالت فیلم های جدید روی فیلم های قدیمی تر ضبط می شوند. این روش برای زمانی مناسب است که فضای ذخیره سازی محدودی دارید و به تمام فیلم ها نیاز ندارید.
  •  اضافه کردن هارد جدید با ظرفیت بیشتر، 
  • فیلم های ضبط شده را برای ذخیره سازی به فلش مموری یا دستگاه منتقل کنید.

جهان ارتباط امید بهترین مرکز تعمیرات دوربین مداربسته

در این مقاله از جهان ارتباط امید ما 8 دلیل ضبط نکردن دوربین مداربسته را مورد بررسی قرار داده ایم و راه های رفع آن را توضیح داده ایم. توجه داشته باشید که علت بیشتر این خرابی ها به دلیل استفاده از دی وی آرهای غیر اصل و هاردهای غیر استاندارد می باشد.

اگر شما هم قصد خرید و یا تعمیر دستگاه دی وی آر را دارید می توانید به سایت جهان ارتباط امید مراجعه کنید. شما می توانید انواع دوربین های مدار بسته، پرژکتور و تجهیزات مخابراتی و سیستم امنیتی را از مجموعه جهان ارتباط امید تهیه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *